Genel Bilgiler

Biyografi

ÖZGEÇMİŞ

07.09.1955 Mesudiye (ORDU) doğumluyum. 1967 yılında Mesudiye İlçesi Yeveli Köyü İlkokulu’nu, 1970 yılında Mesudiye İlçesi Yeşilce Ortaokulu’nu ve 1973 yılında da Ordu Lisesi’ni bitirdim. Aynı yıl girdiğim üniversite sınavları sonucu İstanbul Şişli İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu’na girdim. Fakat kısa bir süre sonra bu okulu bırakıp bir yıl süre ile vekil ilkokul öğretmenliği yaptım.

1975 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni kazandım. 1980 yılında bu fakültenin Zootekni Bölümü’nden mezun oldum. Aynı yıl Erzurum Teknik Ziraat Müdürlüğü’nde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak göreve başladım. 1980-1989 yılları arasında Erzurum Teknik Ziraat Müdürlüğü’nde çalıştım.

1982-1987 yılları arasında FAO kaynaklı Erzurum Kırsal Kalkınma Projesi’nin “Erzurum İlinde Arıcılığın Geliştirilmesi” isimli ve TCP/TUR/4505A numaralı alt projesinin hazırlanıp uygulanmasında görev aldım.

Kısa süreli eğitim görmek üzere proje kapsamında 1984’te İngiltere, İskoçya ve İtalya’ya, 1987’de ise Romanya’ya görevli gittim.

Ekim 1985-Mayıs 1986 tarihleri arasında Ankara’da 6 ay süreli İngilizce dil eğitimi gördüm.

1987 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nde dışarıdan Doktora çalışmasına başladım. 1989 yılında da bu fakültenin Zootekni Bölümü’ne arıcılık konusunda “uzman” olarak atandım.

1990 yılında “Erzurum Şartlarında Arı Kolonilerindeki Varroa Bulaşıklık Düzeyinin Kışlatmaya; Yemleme, Mer’a ve Ana Arı Çıkış Ağırlığının Koloni Performansına Etkileri” isimli doktora çalışmamı tamamlayarak “Doktor” ünvanını aldım. 1991 yılında ise Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Hayvan Yetiştirme Anabilim Dalı’nda “Yardımcı Doçent” kadrosuna atandım.

Ekim 1993’te Hayvan Yetiştirme Anabilim Dalı’nda “Doçent” ünvanını aldım ve 1998 yılında da aynı anabilim dalında “Profesör” kadrosuna atandım. Halen aynı anabilim dalında Profesör Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktayım.

Evli ve üç çocuk babasıyım. 

Kurum Bilgileri

Birim
Ziraat Fakültesi
Bölüm
Zootekni
Ana Bilim Dalı
Hayvan Yetiştirme Anabilim Dalı

İletişim

Web Sayfası
https://avesis.atauni.edu.tr/fgenc
Ofis
Zootekni
Posta Adresi
Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Erzurum/TÜRKİYE