Genel Bilgiler

Biyografi

Prof. Dr. Alimurat AKTEMUR, 1973 yılında Çıldır’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çıldır’da tamamladıktan sonra, 1991 yılında kazandığı Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden 1995 yılında Birincilikle mezun oldu. Aynı Bölümde Türk-İslam Sanatları Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisansını, aynı Bölümün Batı Sanatı ve Çağdaş Sanatlar Tarihi Anabilim Dalı’nda da Doktorasını tamamladı.

2007 yılında Yrd. Doç. Dr. , 2010 yılında Üniversiteler Arası Kurul’un Sanat Tarihi-Türk ve İslam Sanatları Tarihi Bilim Alanında Doç. Dr. , 2015 yılında da Sanat Tarihi Bilim Dalında Prof. Dr. Ünvanlarını aldı.

Sanat Tarihi Anabilim Dalında uluslararası nitelikte çok sayıda kitap, makale yayınlamış, çok sayıda uluslararası sempozyum, konferans, panel, seminer gibi bilimsel etkinliklerde bulunmuş, Sanat Tarihi Anabilim Dalı ile ilgili çok sayıda projede yönetici ve yürütücü olarak görev yapmış, yine alanı ile ilgili Lisans ve Lisansüstü düzeyde dersler vermenin yanında çok sayıda Lisansüstü tez danışmanlıkları yapmıştır.

Sanat Tarihi Anabilim Dalında çok sayıda Doçent ve Profesör adaylarının jüri üyeliklerinde görev almış olan AKTEMUR , çok sayıda uluslararası bilimsel hakemli derginin hakem kurulu ve yayın kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kurum Bilgileri

Birim
Güzel Sanatlar Fakültesi
Bölüm
Temel Eğitim