General Information

Institutional Information: Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi, Şehir Ve Bölge Plânlama, Şehircilik Anabilm Dalı
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Sociology, Social Strafication and Mobility, Architecture, City and Regional Planning, Urban Planning and Development, Engineering and Technology

Names in Publications: Kulozu Neslihan, Kulozu Uzunboy Neslihan, Kulozu-Uzunboy Neslihan

Metrics

Publication

60

Citation (WoS)

10

H-Index (WoS)

2

Citation (Scopus)

7

H-Index (Scopus)

2

Citiation (TrDizin)

1

H-Index (TrDizin)

1

Project

80

Thesis Advisory

6

Open Access

9
UN Sustainable Development Goals

Biography

Neslihan Kulözü 1981 yılında Almanya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı ve 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans programlarından mezun oldu. 2004 yılında Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2005 yılında aynı bölümde bilimsel hazırlık programını tamamlamasının ardından, 2008 yılında ODTÜ Kentsel Tasarım Anabilim Dalından, 2009 yılında ise Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalından yüksek lisans derecelerini aldı. 2012 yılında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Anabilim Dalından doktora derecesini alan Kulözü, doktora tezi ile ODTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Yılın Tezi Ödülüne layık görüldü. 2013 yılında Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde çalışmaya başlayan Kulözü  Aralık 2017 tarihinde Şehir ve Bölge Planlama Bilim alanında Doçent ünvanını kazandı.

Ağustos 2016 - Şubat 2019 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Ekim 2019 - Nisan 2022 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Uluslararası Proje Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Kulözü Kasım 2020'den beri Atatürk Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü ve  Mart 2023'den beri de Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Prof. Dr. Neslihan Kulözü Elif Arya Uzunboy'un annesidir.

Contact

Email
nkulozu@atauni.edu.tr
Web Page
https://avesis.atauni.edu.tr/nkulozu
Office Phone
+90 442 231 6321
Office
Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi
Address
Atatürk Üniversitesi Kariyer Merkezi, Atatürk Üniversitesi Merkezi Yemekhaneler Alt Katı, 25240 Erzurm