Genel Bilgiler

Biyografi

2008'de Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Böümünden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra, 2013 yılında aynı fakültede yüksek lisansını bitirdi. 2008'den beri Arkes Kreatif Fikirler ajansında Sanat yönetmeni olarak kariyerini sürdürmektedir. Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir 2013, Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Erzurum 2011, Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Trabzon 2011, 2012 Dünya Karışık Çiftler Curling Şampiyonası gibi birçok uluslararası organizasyonun kurumsal kimlik ve kreatif görsellerini oluşturmuştur.

 2011’de Marc Praquin tarafından “Design&Design” Uluslararası Tasarım  Ödüllerine layık görülmüş çalışmaları uluslararası tasarım kitaplarında yer almıştır.

 2013’de Ukrayna’da COW Uluslararası Tasarım Festivali, Afiş Alanında Birincilik ve Üçüncülük, ödülüne layık görülmüştür. Grafik Tasarım alanında kazandığı ödüllerinin yanında sosyal içerikli afiş çalışmaları ile de tanınan sanatçı kişisel sergiler açmıştır ve birçok karma sergide de yer almıştır.

Kişisel çalışmalarının yanında 2013 yılında Eğitimde Yenilikçilik, 2012 yılında Şiddetin Önlenmesi, 2014 yılında Gazze  temalı uluslararası afiş tasarım sergilerinin proje yönetmenliğini ve  ayrıca birçok tasarım yarışmasınında da jüri üyeliğini yapmıştır.

GMK (Türkiye Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu), ITMK (Türkiye İletişim Tasarımcıları Meslek Kuruluşu) ve Çin Uluslalararası Grafik Tasarımcı ve Eğitimciler Derneği üyesidir.

Kurum Bilgileri

Birim
Erzurum Meslek Yüksekokulu
Bölüm
El Sanatları

İletişim

E-posta
o.ardahanli@atauni.edu.tr
Diğer E-posta
ardahanliorhan@gmail.com
Web Sayfası
http://orhanardahanli.com.tr/
Ofis
KİD
Posta Adresi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Kurumsal İletişim Direktörlüğü Marka Birimi 25240 Erzurum - Türkiye