General Information

Institutional Information: Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, El Sanatları
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Art, Fine Arts, Art and Design

Metrics

Publication

1

Project

6

Intellectual Property

3

Open Access

1
UN Sustainable Development Goals

Biography

2008'de Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Böümünden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra, 2013 yılında aynı fakültede yüksek lisansını bitirdi. Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir 2013, Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Erzurum 2011, Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Trabzon 2011, 2012 Dünya Karışık Çiftler Curling Şampiyonası gibi birçok uluslararası organizasyonun kurumsal kimlik ve kreatif görsellerini oluşturdu.

2011’de Marc Praquin tarafından “Design&Design” Uluslararası Tasarım  Ödüllerine layık görüldü çalışmaları uluslararası tasarım kitaplarında yer aldı.

2013’de Ukrayna’da COW Uluslararası Tasarım Festivali, Afiş Alanında Birincilik ve Üçüncülük, ödülüne layık görüldü Grafik Tasarım alanında kazandığı ödüllerinin yanında sosyal içerikli afiş çalışmaları ile de tanınan sanatçı kişisel sergiler açmıştı ve birçok karma sergide de yer aldı.

Kişisel çalışmalarının yanında 2013 yılında Eğitimde Yenilikçilik, 2012 yılında Şiddetin Önlenmesi, 2014 yılında Gazze  temalı uluslararası afiş tasarım sergilerinin proje yönetmenliğini ve  ayrıca birçok tasarım yarışmasınında da jüri üyeliğini yaptı.

GMK (Türkiye Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu), ITMK (Türkiye İletişim Tasarımcıları Meslek Kuruluşu) ve Çin Uluslalararası Grafik Tasarımcı ve Eğitimciler Derneği üyesidir.

Contact

Email
o.ardahanli@atauni.edu.tr
Other Email
ardahanliorhan@gmail.com
Web Page
http://orhanardahanli.com/
Office
KİD
Address
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Kurumsal İletişim Direktörlüğü Marka Birimi 25240 Erzurum - Türkiye