General Information

Institutional Information: Edebiyat Fakültesi, Felsefe, Felsefe Tarihi Anabilim Dalı
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Philosophy, History of Philosopy

Metrics

Publication

57

Project

3

Biography

13.10.1974 tarihinde Ankara’da doğan Çelik, 1998 yılında ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun olduktan sonra ODTÜ Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans programına başlamış, 2002’de aynı bölümde başladığı doktora çalışmasını Hollanda’da, Leiden Felsefe Fakültesi’nde devam ettirmiş ve 2010 yılında tamamlamıştır.

 

Çelik, aynı zamanda Londra Metropolitan Üniversitesi, Centre for Contemporary Aristotelian Studies in Ethics and Politics ve International Society for Phenomenology and Sciences of Life adlı uluslarası iki bilimsel organizasyonun da üyesidir.

 

Ulusal ve uluslararası birçok yayını bulunan Çelik’in uzmanlık alanı antikçağ felsefesidir. 1998-2010 arasında Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nde fotoğrafçılık üzerine ders de veren Çelik’in tamamladığı iki kısa filmi ve ODTÜ BAP I tarafından desteklenen, 2012 yılında tamamlanan “Anadolu’da Epikurosçuluğun İzleri: Bulgular ve Çözümlemeler Işığında Oenoanda’lı Diogenes Yazıtı” adlı belgesel film projesi vardır. Çelik, halen Erzurum’da, Atatürk Üniversitesi, Felsefe Bölümü’nde çalışmaktadır.