General Information

Institutional Information: Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Education, Education in Art, Education in Music, Art, Music, Music Sciences

Metrics

Publication

49

H-Index (WoS)

1

Citation (Scholar)

4

H-Index (Scholar)

1

Citiation (TrDizin)

6

H-Index (TrDizin)

1

Project

1

Thesis Advisory

12

Open Access

8
UN Sustainable Development Goals

Biography

1976 yılında Kars’ta doğdu. Müzik eğitimine 1993 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Programında başladı. 1997 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra Kars Anadolu Lisesinde müzik öğretmeni olarak görev yaptı. 1999 yılında Erzurum Rıfkı Salim Burçak Lisesine tayin oldu. Erzurum’da çeşitli okullarda görevlendirme ile müzik öğretmenliği yaptı. 2000 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Müzik Eğitimi Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. 2002 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Bölümü’nde araştırma görevliliğine atandı. 2007 yılında 2547 sayılı kanunun 35. maddesinden faydalanarak doktorasını yapmak üzere Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsüne Araştırma Görevlisi olarak atandı. Çeşitli konserlerde orkestra üyesi olarak görev aldı. 2011 yılında doktora eğitimini tamamladı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalına Yrd. Doç. Dr. olarak atandı. 2017 yılında Eğitim Bilimleri Temel Alanı, Güzel Sanatlar Eğitimi Bilim Dalında Doçent unvanını almaya hak kazandı ve Doçent kadrosuna atandı. 2011 yılından beri aynı kurumda Bireysel Çalgı (Keman Eğitimi), Batı Müziği Tarihi, Eğitim Müziği Dağarı, Eğitim Müziği Besteleme adlı lisans dersleri ile Müzik Eğitiminde Felsefi Yaklaşımlar, Müzik Estetiğine Giriş adlı yüksek lisans derslerini yürütmektedir. Bu süre içerisinde lisansüstü tez danışmanlıkları, jüri üyeliği görevlerinde bulunmuş ve bilimsel dergilerde hakemlik yapmıştır. Müzik Eğitimi, Müzik Estetiği ve Müzikoloji alanlarında ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde/kitaplarda yayımlanmış makaleleri ve kitap bölümü bulunmaktadır. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında katıldığı sempozyum, kongre, konferans gibi bilimsel toplantılarda sunulmuş bildirileri bulunmaktadır. Şen’in “Selam Sana Atam” adlı eseri 2010 yılında TRT çocuk ve gençlik müzikleri repertuvarına kabul edilmiştir. Bando düzenlemesi yapılmış olan aynı eser 2019 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Bando Müzik Arşivine kabul edilmiştir.

2014 yılında yapmış olduğu bilimsel yayınlar nedeniyle TÜBİTAK tarafından Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik (UBYT) ödeneği almaya hak kazandı. 2015 yılında Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen Bilimsel Teşvik Ödülleri kapsamında “Güzel Sanatlar Alanında” makale dalında birincilik ödülüne, 2016 yılında “Güzel Sanatlar Alanında” Müzik Estetiği Üzerine adlı kitabıyla “Telif kitap” dalında birincilik ödülüne layık görülmüştür. 2020 yılında Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen Bilimsel Teşvik Ödülleri kapsamında (bilimsel yayınlar ve akademik çalışmaların değerlendirildiği) “Güzel Sanatlar Alanında” üçüncülük ödülüne layık görülmüştür. Yazar halen Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalında Doçent Doktor olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.


Contact

Web Page
https://avesis.atauni.edu.tr/usevimsen
Office Phone
+90 0442 231 3550
Office
Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Yoncalık Yerleşkesi
Address
Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Yoncalık Yerleşkesi Yakutiye/ERZURUM