General Information

Institutional Information: Fen Fakültesi, Fizik, Atom Ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı
Research Areas: Physics, Atomic and Molecular Physics, Atomic Spectra and Photon Interactions, Interdisciplinary Physics and Related Science and Technology Areas, Biophysics and Medical Physics, Electronics, radio and microwave technologies, Nuclear physics, Radioactive decay and in-beam spectroscopy, Natural Sciences

Names in Publications: GUROL Ali, Ali GUROL, Guerol Ali, Ali GUEROL

Metrics

Publication

111

Citation (WoS)

354

H-Index (WoS)

10

Citation (Scopus)

377

H-Index (Scopus)

11

Citation (Scholar)

33

H-Index (Scholar)

3

Citiation (TrDizin)

3

H-Index (TrDizin)

1

Project

17

Thesis Advisory

7

Open Access

20
UN Sustainable Development Goals

Biography

Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü mezunu olan Ali GÜROl, Atatürk Üniversitesi Fen-Bilimleri Enstitüsü Fizik Anabilim Dalında Doktorasını Tamamladı. 2008 yılında Doçent olan Ali GÜROL, 2013 yılından beri Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünde Profesör olarak çalışmaktadır.

 

SCI ve SCI-Expanded kapsamındaki dergilerde 31 adet yayını olan Dr. GÜROL'un, Ulusal ve Uluslararası sempozyumlarda sunulmuş 14 adet bildirisi ve Ulusal hakemli dergilerde yayınlanan 3 adet makalesi  bulunmaktadır. Ayrıca 15 adet Ulusal projede Yürütücü ve Araştırmacı olarak çalışmıştır.

 

1 adet Doktora ve 4 adet Yüksek Lisans tezi tamamlatan Dr. Gürol, X-Işınları, Radyasyon Fiziği ve Compton Profile konularında uzmanlaşmıştır.

Contact

Web Page
https://atauni.edu.tr/ali-gurol
Fax Phone
+90 442 231 4109
Office
F203
Address
Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Yakutiye / Erzurum